3 przykłady jak spalić 300kcal (nie rób dwóch z nich!)

Jeśli chcesz zrzucić tłuszcz, nie ma innej metody, koniecznie musisz stworzyć jakiś deficyt kaloryczny.
MUSISZ spalić więcej kalorii niż skonsumujesz danego dnia.

Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia deficytu, niektóre bardziej skuteczne, inne mniej.

Na przykład, jeśli chcesz stworzyć 300 kalorii deficytu, możesz po prostu zrezygnować z porannej bułki (ok. 300 kalorii). Jest to dość proste do zrobienia, chyba, że nie wyobrażasz sobie życia bez bułki ;)

Można również chodzić przez godzinę na bieżni i stworzyć taki sam deficyt 300 kalorii.

ALBO, można zrobić 10-15 minut High Intensity Interval Traning HIIT (Interwał) i stworzyć tym samym deficyt 300 kalorii.

Co jest najlepsze? Odpowiedź jest bardziej skomplikowana.

We wszystkich trzech przypadkach udało się uzyskać 300 kcal deficytu. ALE, scenariusz 1 jest do bani… scenariusz 2 do jest do bani… ale scenariusz 3 przebija wszystkie poprzednie.

Wiecie dlaczego?

 
Odpowiedź już jutro :)

Tagi: ,


Ewa Trusewicz

Dietetyk z wykształcenia oraz przede wszystkim z powołania. Zainteresowanie psychologią przekształciło się w Dietcoaching. Skupiam się na indywidualności podopiecznego. Każdy z nas jest inny i dlatego żywienie powinno być podporządkowane wszelkim aspektom życia człowieka. Chora na chorobę tarczycy Hashimoto pomaga innym chorym.


  • Anonymous

    Artykuł nic nie wnosi do tematu.

  • http://www.blogger.com/profile/00897567807484317125 marija

    Wiemy. Bo HIIT przyspiesza metabolizm na kolejne godziny i oprócz spalonych 300 kcal mamy lepszy metabolizm cały dzień :P A bułka i stałe cardio to tylko 300 kcal. Teoria zawsze prosta, w praktyce zgubić kilogramy to sajgon :/

  • http://www.blogger.com/profile/06181949676936779957 Ewa Trusewicz

    Marija – dokładnie :) Ja po wakacjach, kontuzji, czyli 7 tygodniach nie ruszania się, wracam delikatnie do treningów, też mam do zgubienia nadprogramowe kg :>

Copyrights © 2014 www.dietaifitness.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.